Росія може запропонувати велику кількість варіантів місць, де можна добре і весело відпочити. Також в країні можна підібрати особливі місця для проведення саме того виду відпочинку, який підходить до певної людини.

Відпочинок в Росії може включати кілька основних різновидів, до яких можна віднести найбільш популярні види:
- Екскурсії по Росії. Даний вид відпочинку поєднує в собі корисне і приємне. Суть корисного аспекту полягає в навчальному та пізнавальному властивості, коли в процесі відвідування відомих і цікавих місць екскурсанти дізнаються багато цікавого. Також екскурсія має другий позитивний момент, який полягає в зміні обстановки, знайомстві з новими людьми, отриманні нових вражень. Все це в поєднанні дає можливість добре відпочити, набратися сил.

- Відпочинок на морі. Подібний відпочинок в Росії пов'язаний з відвідуванням найбільш відомих курортів, розташованих біля моря. Багато росіян саме даний варіант вибирають для того, щоб провести щорічну відпустку. Подібне проведення часу полюбилося багатьом, оскільки це поєднання насолоди теплим морем, купанням в ньому, загорянням, активними іграми на пляжі, відвідування різних об'єктів інфраструктури і ще багато іншого. При цьому кожна людина самостійно визначає для себе, чим саме він бажає займатися: насолоджуватися природою або ж відпочивати на пляжі, загоряючи.

- Екстремальний відпочинок. Подібний відпочинок в Росії отримав особливе поширення в останні кілька років у зв'язку з активним розвитком даний сфери. Стрибки з парашута, віндсерфінг, баджіджампінг, альпінізм - всі ці можливості і ще багато іншого пропонуються в Росії. Особливо до смаку подібне проводження доведеться для тих, хто не уявляє свого життя без постійного екстриму.
- Активний відпочинок, поєднується з деякими видами спорту. Ті, хто не любить сидіти на місці, часто відправляються у відпустку, в якому займають активними діями. Ігри в футбол, баскетбол, волейбол, а також інші активні заняття, в процесі яких можна розслабитися, познайомитися з новими людьми - це прекрасна ідея для відпочинку.

- Туризм. Існує категорія людей, які не уявляють свого життя без походів. Як тільки стає тепло, вони відправляються в нову подорож. Варто сказати, що подібний відпочинок в Росії отримав велике поширення. У країні можна вибрати будь-який тип маршруту, як для новачків, так і для професіоналів. У країні можна подорожувати по складних трасах, а також по легким. При цій подорожі, як правило, організовується проживання в наметових таборах, що привносить додаткову романтику у відпочинок. У деяких випадках в процесі відпочинку можна поєднати між собою перераховані вище види. Наприклад, в процесі відпочинку біля моря зайнятися деякими екстремальними видами спорту. Дане поєднання принесе додаткову різноманітність і незабутні емоції. Варто сказати, що активний розвиток інфраструктури дозволяє задовольнити всі потреби відпочиваючих.