ГаагаГаага - місто багато в чому унікальний. Наприклад, він ніколи не мав стін, тому архітектурно відрізняється від інших середньовічних міст регіону.

Звичайно, через це його було легко захопити ворожим військам, тому голландський парламент навіть розглядав можливість знесення міста. А ще Гаага - це одна з небагатьох світових де-факто столиць, які не мають столичного статусу, незважаючи на те, що столичні функції місто справно виконує з 1585 року.

Gaaga 2

Просто після закінчення Наполеоніади в об'єднаному голландському королівстві було дві офіційних столиці - Амстердам і Брюссель, які кожні два роки мінялися місцями. Уряд, втім, весь час сиділо на одному місці - в Гаазі. Коли Бельгія в 1830 році відокремилася від Нідерландів, Амстердам так і залишився офіційною столицею держави, хоча там немає ні парламенту, ні уряду, ні королеви, ні посольств ... Але незважаючи на це, Гаага на мене справила враження міста дуже спокійного і старомодного. І навіть трамваї там якісь старомодні, а не ультрасучасні, як в Роттердамі або Амстердамі. За трамваєм, до речі, залізнична станція Den Haag Hollands Spoor, яка працює з 1843 року - найстаріша в місті. Ця ж станційна споруда замінила оригінальну в 1891 році