1Якщо сказати, що дикий туризм - це просто самостійно, без допомоги турагентств, організований відпочинок, то необізнана людина абсолютно не зрозуміє сенс і вигоду такого виду проведення часу. Дикий туризм - це набагато більше, ніж просто недорогий самостійний тур. Ту силу і красу, що дають місця дикого відпочинку, неможливо відчути, проводячи дозвілля, організований туристичною фірмою для сотні таких же мандрівників.

Найчастіше, чуючи словосполучення «дикий туризм» або «відпочинок дикуном», люди уявляють собі полуодічавшіх, немитих, голодних, що ховаються від негоди і спеки під тінню каменів і листя родичів. Частково це схоже на правду. Місця дикого відпочинку іноді нагадують нудистські пляжі або стоянки первісних людей. Але це лише зовнішнє відображення поняття дикий туризм. Чи багато хто з тих людей, хто все життя зупиняються лише в комфортних коробках готельних номерів, можуть зрозуміти те, що відчуває людина, залишившись наодинці з природою на пустельному пляжі, гірської сідловині або відокремленій лісовій галявині? А може, варто хоч раз спробувати наслідувати їхній приклад? Адже в гіршому випадку в підсумку залишиться всього лише один невдало проведений в стилі дикий туризм відпустку, а як правило - нове свіже сприйняття життя, розуміння межі своїх можливостей і радість від повернення в комфортні обійми цивілізації.

дикий туризм

Дикий відпочинок в компанії однодумців також дозволяє просто насолоджуватися товариством один одного, незважаючи на те, які посади вони займають і скільки грошей заробляють. Всі ми діти природи, і повертаючись до її витоків, тобто, хоча б на час змінюючи звичне квартирне існування на місця дикого відпочинку, перебуваючи під відкритим небом, ми стаємо частиною всесвіту, братами і сестрами один одному. Грози, що почалася в горах, абсолютно все одно, хто перечікує її прихід в маленькому наметі - начальник великої корпорації або простий робітник.
Громадською думкою був сформований ще один стереотип, що супроводжує дикий туризм - це те, що такий вид відпочинку доступний лише для фізично сильних і надто витривалих людей, спортсменів. Це не зовсім так. Слід розрізняти дикий туризм і дикий відпочинок. Перший, найімовірніше буде пов'язаний з подоланням будь-яких природних перешкод, які незмінно супроводжують місця дикого відпочинку. А дикий відпочинок сам по собі не пов'язаний з екстремальними ситуаціями (хіба що дощ або нашестя комах) і створює деякі труднощі лише з причини відсутності звичного комфорту.

Дикий відпочинок на якийсь проміжок часу виводить на перший план зовсім не гроші і соціальний статус, а справжні людські почуття: сміливість, рішучість, відповідальність за своє життя і життя тих, хто поруч. Співчуття, що виникає при вигляді засмічених куточків природи, розчулення, при вигляді веселки, що встала над гірською річкою, радість від зустрічі світанку в лісі і тихе щастя від споглядання заходу сонця над морем.

Місця дикого відпочинку - це, як правило, місця важкодоступні для проїзду на автомобілі, облаштування кафе і магазинів, масового припливу людей. Наприклад, такі, як морські бухти, лісові галявини, гірські гряди. Дикий відпочинок - не просто більш дешева (і то не завжди) альтернатива традиційному времяпрепровождению, це інший спосіб мислення.

Життя в місті не вимагає особливих умінь і навичок. Розвинена інфраструктура, система водопостачання, опалення та каналізації, мобільний зв'язок та Інтернет - трансформують природне прагнення людини до досконалості в тупу гонку за великими грошима, за які можна його, це досконалість купити. Проте час від часу людина все ж відчуває брак чогось дуже важливого, що не можна відшкодувати черговим походом на круту вечірку, рейдом по магазинах або підвищенням по службі. Це важливе - єднання з тим середовищем, з якої він вийшов. Єднання з природою. І тоді людина, часом сам собі дивуючись, бере дорожню сумку і відправляється в подорож. І нехай ця подорож полягає у дводенному перебуванні на власній дачі. Навіть це коротке і спрощене побачення з природою, своєрідний дикий відпочинок, поповнить резерви організму, не дасть йому задихнутися від вихлопних газів і пилу міських вулиць, дозволить і далі функціонувати в шаленому міському ритмі постійної гонки за місце під сонцем. А якщо вам захочеться переключитися на спортивний відпочинок або почитати спортивні новини, якщо цікавий дитячий футбол в Іспанії, то сайт soccerbarcelona.com запропонує вам масу інформації з даного виду спорту.
Дикий відпочинок дозволяє людині хоча б на час забути про існування комп'ютера, постійних дзвінків і чотирьох стін. Засинаючи теплою серпневої ночі під відкритим небом, піднімаючи очі, людина бачить величезний зоряний небосхил. Його почуття врівноважуються, до нього приходить розуміння суєти повсякденного життя. Вічні гори, зірки, рівнини і перевали, печери, ущелини, річки і океани - всі ці місця дикого відпочинку виникли задовго до народження людини. Вони будуть існувати і через довгий час після його смерті. Адже що таке людське життя в порівнянні з непорушною вічністю гірських вершин? Тільки в єднанні з природою, не порушували поверненням в тісний номер готелю і довгими екскурсійними поїздками в задушливому автобусі, дозволяє людині зрозуміти свою справжню сутність і звірити правильність своїх орієнтирів з природним компасом життєвих циклів.

Місця дикого відпочинку залучають у першу чергу людей, які ще не втратили тонку ниточку, яка зв'язує їх з природою. Тих, для кого відпочинок на увазі не тільки зміну картинок за вікном бетонної чотиристінну коробки з кондиціонером і телевізором. Дикий туризм, можливо, вимагає від людей частки авантюризму, незашореність сприйняття дійсності і відмови від звичного комфорту, але дає по завершенню відпочинку набагато більше. Незабутні враження від побаченого і прожитого залишаються в пам'яті, а не тільки на сотні цікавих фотографій. У важкій життєвій ситуації вони допомагають не загубитися в одвічній гонці перфекціонізму і залишитися людиною не просто на словах, а на ділі.